O firmie

DOBRZE TRAFIŁEŚ, CZYLI KILKA SŁÓW O NASZYCH MOCNYCH STRONACH...

  • Ponad 30 lat na rynku
  • Kompleksowa oferta bez ukrytych kosztów
  • Przemyślana, profesjonalnie przygotowana oferta
  • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
  • Darmowe konsultacje, doradztwo u klienta

OD GARAŻU DO .... CZYLI KILKA SŁÓW O HISTORII MARKI ELMAR

Nasza historia liczy sobie ponad 30 lat! Żeby nie zanudzać Was szczegółami, przedstawię w telegraficznym skrócie jak to się stało, że dziś jesteśmy obecni na rynku w takim właśnie kształcie.

Dokładnie dnia 3.03.1987 roku Marian Kęcel założył firmę pod nazwą Zakład Instalacji Wod-Kan CO i Gaz. Firma, jak większość w tamtym czasie, powstała w przysłowiowym "garażu" - choć na szczęście w nim nie pozostała ;-)  Oczywiście ponad trzydzieści lat temu technika instalacyjna znacznie różniła się od dzisiejszej, jednak już wtedy firma stawiała na innowacyjność, a pierwsi klienci zawsze doceniali pełne zaangażowania podejście właściciela. W tamtych latach wszyscy działający w branży właściwie uczyli się i doskonalili swój fach na własny rachunek i według własnego pomysłu. Nie było mowy o programach szkoleniowych, a dostęp do wiedzy był stosunkowo trudny. Jednak Marian Kęcel ma jedną istotną cechę - nigdy nie bał się nowych wyzwań. Jego głód wiedzy i chęć poznawania nowych trendów oraz technologii zaowocowały bardzo dynamicznym rozwojem firmy w kolejnych latach. Renoma jaką wypracował po dziś dzień procentuje w postaci zleceń od stałych klientów.

W kolejnych latach wiele było kamieni milowych stanowiących o rozwoju przedsiębiorstwa. Skupię się jednak na kilku ostatnich latach, czyli "najświeższej" historii naszej firmy. 

17 lat później, a dokładniej 7.10.2004 roku Marian Kęcel wraz z żoną Elżbietą powołali do życia hurtownię instalacyjną Elmar Sp. z o.o. Nazwa pochodzi, jak łatwo się domyślić, od pierwszych liter imion. Początkowo celem spółki było jedynie prowadzenie profesjonalnego handlu hurtowego, co do dziś spółka realizuje. Siedzibą firmy był niewielki, dzierżawiony lokal przy ul. Kotowo w Poznaniu. Jednak dynamiczny wzrost sprzedaży spowodował konieczność poszukiwania własnego lokum. 

Już w 2006 roku rozpoczęła się budowa siedziby w Luboniu, gdzie od 2007 roku działają obie firmy. Od początku podział "obowiązków" był jasny - Elmar Sp. z o.o. zajmowała się handlem hurtowym, w tym zaopatrywaniem głównego odbiorcy, czyli Zakładu Instalacyjnego, który wykonywał wszelkiego rodzaju instalacji sanitarne. Szczególnie jednak działalność tej drugiej skupiona była na gazownictwie. Profesjonalne wykonywanie przyłączy, instalacji oraz sieci gazowych stanowiło od wielu lat największy odsetek spośród wszystkich wykonywanych zleceń. Oczywiście z instalacjami gazowymi ściśle powiązane są kotły gazowe, które również wiodły prym pośród usług realizowanych przez Zakład. Nie oznacza to, że firma potrafiła sprostać tylko i wyłącznie realiom rynku gazowniczego. Równolegle w szerokim wachlarzu usług znajdowały się instalacje wodne, kanalizacyjne, grzewcze i wszystkie im pochodne. 

Niezmiennie jednak siłą napędową obu firmy była osoba właściciela i jednocześnie szefa. Dogłębne poznanie przez niego potrzeb klientów, reagowanie na zmiany trendów rodzimego rynku oraz wprowadzanie rozwiązań z rynków zagranicznych pomogło firmom osiągnąć nowy poziom. 

Kiedy w roku 2010 dołączyłem do zespołu zaproponowałem zmianę, która na zawsze odmieniła nasze losy - powołaliśmy do życia markę o nazwie Elmar Centrum Instalacji Grzewczych, Sanitarnych i Gazowych. Ta pozornie błaha zmiana była początkiem serii decyzji, które przyczyniły się przede wszystkim do umocnienia pozycji na lokalnym rynku. Chodziło o to, aby połączyć potencjał i mocne strony obu przedsiębiorstw, jednocześnie nie likwidując żadnego z nich. "Stary" podział obowiązków przestał być aktualny. Wszystkie działy firmy zostały przeorganizowane tak, aby zapewnić spójną współpracę w jednym celu - zapewnienia kompleksowej obsługi z zakresu instalacji sanitarnych. Drugim bardzo ważnym aspektem tej zmiany, było umocnienie w świadomości pracowników, kontrahentów, ale przede wszystkim naszych Klientów faktu, że Elmar oznacza kompleksową obsługę od A do Z.  

W 2011 roku rozpocząłem tworzenie Działu Serwisu. Było to jedyne ogniwo, którego brakowało nam do zrealizowania nowej wizji. Wcześniej, dzięki posiadaniu profesjonalnej wiedzy, umiejętnościom naszym i naszego personelu byliśmy w stanie realizować najśmielsze i najnowocześniejsze instalacje w domach, firmach, kościołach, czy halach. Brakowało nam jedynie profesjonalnej obsługi serwisowej. Swoistej kropki nad i. Lata spędzone na tworzeniu Działu Serwisu przyniosły oczekiwane rezultaty - dziś profesjonalnie przygotowane oferty naszej firmy wygrywają z konkurencją tym, że gwarantują spokój i bezpieczeństwo. 

Profesjonalna oferta produktowa i usługowa, kompleksowa realizacja, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na najwyższym poziomie to sprawy, które wydają się oczywiste - tego oczekujesz od firmy, jako Klient. Nie jest to jednak standardem w naszej branży. Nie zabrzmi to skromnie, jesli napiszę, że próżno szukać drugiej firmy oferującej tak wiele i na tak wysokim poziomie - przynajmniej w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

Autoryzowany partner:

Najnowsze aktualności

Spotkanie 100 (Najlepszych)

Spotkanie Stu najlepszych firm z Polski...

Więcej

Najnowsze realizacje

Zapraszamy do kontaktu

Kontakt

Strona używa plików cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.